GERÇEK ANTEP BAKLAVASI GAZİANTEPTEN SOFRALARINIZA
Hiç Bir Koruyucu ve Katkı Maddesi İçermez.
Dayanma Süresi: Kışın 10 gün,Yazın 5gün ürüne göre değişkenlik gösterebilir.
Saklama Koşulları: Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.
NOT: Kuru Baklavanın Yaş Baklavadan Farkı İçerisinde Kaymak Bulundurmamasıdır. Bu yüzden kuru baklava diğer baklavalara göre 3-5 gün dayanma süresi fazladır.
Öneri: Kışın alınan baklavayı yemeden önce hafif ısıtınız.
İçindekiler: Buğday Unu, İçme Su, Pancar Şekeri, Tereyağı(Sade Yağ), Yumurta, Buğday Nişastası, Sofra Tuzu, Süt, Buğday irmik, Kaymak Antep Fıstık İçi veya Ceviz
Alerjen Uyarısı: Gluten, Fıstık, Yumurta
Üretim: Ürünlerimiz Gaziantep’te TS EN ISO 9001:2008, TS EN ISO 14001:2004, TS EN ISO 18001:2007, TS EN ISO 22000:2005 ve HELAL sertifikalarına sahip üretim tesislerimizde Gaziantepli ustalar tarafından sağlıklı ve hijyenik bir ortamda tamamen geleneksel ve orjinal yöntemlerle günlük olarak üretilmektedir. Ürünlerimiz Antep fıstığı, sade yağ, özel karışım buğday unu, içeriğine göre süt ve irmiğin yanı sıra doğal pancar şekeri kullanılarak her ürün kendi yöresinden temin edilerek üretilmekte ve hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır.
Her daim taze baklava gönderilmektedir. İDDAAAA ediyoruz Bizden önce 1.Sınıf Gerçek Antep Baklavası Yedik Demeyin.

Tahmini Ürün Adet/Kg : 24-26 adet / 1 Kg ürün çeşidine göre değişiklik gösterebilir.
1 büyük tepsi 84 dilim/ 3,2 Kg 1 orta boy tepsi 67 dilim 2,8 kg 1 küçük tepsi 50 dilim 2 kg

Kısaca Baklava Yapılışı
Yağlanmış tepsiye 2 kat yüzlük yufkası atılır. Üzerine 12-14 kat baklava yufkası döşenir. İrmik kaymağı tepsinin tamamına gelecek şekilde yatırılır. Üzerine ceviz veya fıstık eşit dağılacak şekilde atılır. Tekrar cevizin veya fıstığın üzerine 12-14 kat baklava yufkası döşenir. Sonra 10 adet yüzlük yufkası, arasına yağ serpiştirilerek atılır. Önce boylamasına kesilir ve yağ verilir. Sonra enlemesine kesilir, yağı kontrol edilir, eksikse yağ verilir. Beklemeden fırına verilir. 160 derecede 40-45 dakika pişirilir. Fırından çıktıktan sonra sıcak olarak şerbetlenir. Özel kare dilim baklava, baklava yerken daha yoğun fıstık tadı almak isteyenlerin aradığı tat.

Baklava çeşitlerimiz sade yağ ile üretilmektedir. Ürünlerimize hiçbir şekilde endüstriyel yağ girmemekte ve koruyucu gıda kullanılmamaktadır. Kullanılan birinci sınıf ürünler experlerimiz tarafından mevsiminde ve yöresine uygun seçilmektedir. Tatlı şerbetimiz doğal pancar şekeri olup, toz şekerden kaynatılmaktadır.
Fiyatlarımız 1 kg ve üzerindendir.
Ürünlerimizi yazın ve kışın 15-19°c de serin, kuru ve kokusuz yerde muhafaza ediniz.
Tüm ürünlerimiz doğal sade yağ içerdiğinden dolayı mümkünse hafif ısıtarak tüketiniz.